Ana Sayfa / Manşet / Dink cinayetinde flaş gelişme! Celepoğlu’na tutuklama talebi

Dink cinayetinde flaş gelişme! Celepoğlu’na tutuklama talebi

Agos Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin Jandarma görevlilerinin ihmali iddialarına ilişkin yürütülen soruşturmada, MİT TIR’larının durdurulması soruşturmasında tutuklanan eski Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ile cinayet döneminde İstanbul Jandarma’da çalışan Albay Muharrem Demirkale ile Astsubay Yavuz Karakaya tutuklamaya sevk edildi.

CELEPOĞLU, ÇAĞLAYAN’DA

Dink cinayetinin kilit isimlerinden olduğu iddia edilen Albay Muharrem Demirkale ile astsubay Yavuz Karakaya, 15 Temmuz darbe girişimine katıldıkları için FETÖ üyeliğinden Ankara’da tutuklanmıştı. Hamza Celepoğlu, Muharrem Demirkale ve Yavuz Karakaya’nın sevk edildikleri Silivri Cezaevi’den Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

TUTUKLAMAYA SEVK EDİLDİ

Celepoğlu, Demirkale ve Karakaya, Dink cinayetini soruşturmasını yürütülen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü tarafından şüpheli olarak ifadesi alındı. Üç şüpheli ifade işlemlerinin tamamlanması ardından “Kasten öldürme” ve “silahlı terör örgütüne üye olma”suçlaması kapsamında tutuklamaya sevk edildi.

HAMZA CELEPOĞLU’NA DİNK SORGUSU DİNK CİNAYETİNDE CELEPOĞLU BOMBASI!

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

TBMM Gündemi Belli Oldu

Meclisin İlk Gündem Maddesi Belli Oldu!

11’inci Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yargı sisteminde yaşanan değişimleri ve yenilikleri anlattı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir