Ana Sayfa / Kültür Sanat / Emre: Sezon sonunda bir karar vereceğim!

Emre: Sezon sonunda bir karar vereceğim!

Emre Belözoğlu, yaptığı açıklamada, ligde lider durumda bulunmalarını, sezon başında UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda oynadıkları 4 zorlu karşılaşmaya borçlu olduklarını belirtti.

UEFA Avrupa Ligi’nde fizik ve oyun kalitesi olarak Süper Lig’in üstünde maçlar oynadıklarının altını çizen Emre, “Rijeka, diğer Türk takımlarına çıkmış olsaydı, çok zorlanacaklarını hatta eleneceklerini düşünüyorum. Ama biz onları eledik. Daha sonra ise ne yazık ki hemen hemen her Türk takımını eleyebilecek Shakhtar Donetsk karşımıza çıktı. Elendik ama bu maçlar bize lig öncesinde büyük güç kattı.” diye konuştu.
Oturmuş sistemle Türkiye’deki diğer takımlardan bir adım önde olduklarını ifade eden Emre, “Hocamızın söylediklerini sahada en iyi şekilde uygulamaya çalışan bir ekibiz. Bir maça hazırlanma ve verilen sistemi uygulama açısından örnek bir takımız. İnşallah bu hep böyle devam eder. Kaybetmeden, kazanarak devam ederiz. Tabii ki bu kolay değil. Yakalanan bir hava var ve bunun bozulmaması için elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk konuşmak için çok erken olduğunu vurgulayan deneyimli futbolcu, “Hedefleri, hayalleri çok fazla dillendirme taraftarı değilim. Yine de hepimizin kafasında lider olarak devam etme isteği var. Bunu kesinlikle inkar etmiyoruz ama hiç kolay olmayacağını da biliyoruz. Yıllarca oynadığım takımlarda önde gitmeye, lider olarak devam etmeye alışkın bir oyuncuyum. Böyle bir oyuncu grubunu burada oluşturmaya çalışıyoruz. Ben de bu anlamda hocamıza yardımcı oluyorum. Her zaman önde gitmek kolay değildir. Bunun içinde çok farklı parametreler var, hem oyuncu kalitesi hem kadro derinliği, şampiyonluk yolunda önemli konular. Bizim yapmamız gereken her maçı tek tek düşünmek.” ifadelerini kullandı.

“Teknik direktörlük ve spor yöneticiliği anlamında hazırlıklarım var”

Medipol Başakşehir’deki 2. sezonunu geçiren 36 yaşındaki Emre, oyunculuk kariyerinden sonra da futbolun içinde kalmak istediğini açıkladı.

Fizik ve mental olarak kendisini çok iyi hissettiğini dile getiren Emre, sezon sonunda bir karar vereceğini belirterek şöyle konuştu:

“Ayaklarım hala gidiyor, bu nedenle futbol yaşantımla ilgili önüme çok fazla süre koymak istemiyorum. ‘Bir sene, iki sene oynayacağım’ ya da ‘5 ay sonra futbolu bırakacağım’ demek istemiyorum. Sezon sonunu bir göreyim, Allah sakatlık kaza vermezse, sezon sonunda bir karar vereceğim. Ya devam edeceğim ya da futbolun içinde başka bir görevde devam etmek istiyorum. Gerek teknik direktörlük gerek spor yöneticiliği anlamında zaten belirli hazırlıklarım var. O gün geldiğinde bir karar vereceğim ama dediğim gibi futbolun içinde kalmak istiyorum. Ülke futboluna katabileceğim fazlasıyla tecrübem olduğunu düşünüyorum. Ama biraz daha futbol oynamak istiyorum, o gücü kendimde hissediyorum.”

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Antalya Altın Portakal Film Festivali Yaklaşıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bu yıl 56.sını düzenliyor. 26 Ekim-1 Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir