Ana Sayfa / Gündem / Instagram’dan Sonra Sıra Youtube’da

Instagram’dan Sonra Sıra Youtube’da

Geçtiğimiz ay Facebook’un sahibi olduğu Instagram; beğeni sayısının gizlendiği versiyonunu bazı ülkelerde test etmeye başlamıştı. Bu esasında manipülasyonu engelleyen fakat içerik üreticilerini de zora sokan bir durum olabilir. Özellik tüm dünyada etkinleştirildiğinde asıl sonuçları görebileceğiz. Instagram bir yana dursun benzer bir çalışmayı Google, Youtube üzerinde test etmeye başladı. Youtube daki özellik biraz daha farklı!

 

Mayıs ayında duyurulan bu özellik ile esasında takipçi yada beğeni sayısı gizlenmiyor sadece yuvarlanıyor. Standart matematiksel yuvarlama işlemi ile 9459 olan bir beğeni sayısı 9.4B olarak yuvarlanıyor.

Youtube
Youtube

Konuyla ilgili Youtube tarafından yapılan açıklamada;Daha fazla tutarlılık yaratmanın ötesinde bu, üreticilerin stres ve iyilikleri hakkındaki endişelerini özellikle abone sayılarının takibi konusundaki endişeleri hedef alıyor. Umarız tüm üreticilerimiz hikayelerini anlatmaya odaklanır ve sayılar hakkında daha az baskı hisseder” denildi.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Şanlıurfa’da Silahlı Saldırı Oldu

Şanlıurfa’da seyir halindeki bir otomobile, kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Plakası bilinmeyen araçtan seyir halindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir