Ana Sayfa / Spor / Trump: Kazanırsam seçim sonuçlarını kabul edeceğim

Trump: Kazanırsam seçim sonuçlarını kabul edeceğim

Trump, Çarşamba günü Demokrat rakibi Hillary Clinton’la çıktığı üçüncü ve son TV tartışması ardından Ohio Eyaleti’ndeki Delaware kentinde destekçilerine seslendi.

Cumhuriyetçi aday televizyon tartışmasında, seçim sonuçlarını kabul etmeyebileceğini söylemişti.

Bu açıklama tartışmaya neden olmuş, bazı Cumhuriyetçi siyasetçiler de bunu eleştirmişti.Çarşamba akşamki tartışmada, Fox News spikeri Chris Wallace’ın “Seçim sonuçlarını tanıyacak mısınız?” sorusu üzerine Trump, “Zamanı gelince bakacağım” dedi.Clinton, Trump’ın bu sözleri üzerine “Bu korkunç bir şey. Demokrasimizi aşağılıyor, karalıyor, ben bilhassa dehşete kapıldım” diye konuştu.Trump, son günlerde seçime hile karıştırılacağını iddia ediyor.

Ohio’daki konuşmasında Trump seçimlerin ülkedeki adalete dair sorgulamaya neden olduğunu söyledi.Trump, “Tüm seçmenlerime ve destekçilerine ve de tüm Amerika Birleşik Devletleri halkına söz vermek ve taahhüt etmek isterim ki, eğer kazanırsam bu muhteşem ve tarihi başkanlık seçiminin sonuçlarını tamamıyla kabul edeceğim” dedi.

Trump daha sonra şu açıklamayı da yaptı: “Net bir seçim sonucu kabul edeceğim ama tartışmalı bir sonuç durumundaysa itiraz etme ve dava açma hakkımı saklı tutacağım”.‘Kadınlara benden daha çok saygı duyan kimse yok’Çarşamba akşamki tartışma sert geçti.Donald Trump, final tartışması sırasında Hillary Clinton’a “ahlâksız kadın” diye seslenerek seçim kampanyasındaki sert tonunu sürdürdüCumhuriyetçi aday, kendisini tacizle suçlayan kadınlarla ilgili sorulara yanıt vermeyi reddetti ve onları “ün peşinde koşan, Clinton kampanyasının hilecileri” olarak tanımladı.

Trump’ın, “Kadınlara benden daha fazla saygı duyan kimse yok” demesi ise, izleyiciler arasında gülüşmelere neden oldu.

Hillary Clinton, “Donald’ın üstüne her gidildiğinde, konu kadınlar, engelli gazeteciler, Khan ailesi, John McCain ya da bir federal hakime gelince, sorumluluk almayı ve özür dilemeyi reddediyor” dedi ve ekledi:

“Donald, kadınları küçümsemenin onu daha büyük bir adam yaptığını sanıyor.”

Trump’tan Clinton’a: ‘Ne kadar da ahlâksız bir kadın’

Nevada Üniversitesi’nde gerçekleşen televizyon tartışmasında, borç ve yetkilendirmeler, göç, ekonomi, Anayasa Mahkemesi, başkanlığa uygunluk ve dış politika gibi konular masaya yatırıldı.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Fenerbahçe’ye Seyircisiz Oynama Cezası

Fenerbahçe son yapılan maçlarda yaşanan olaylardan ötürü seyircisiz oynama cezası aldı. Beko, Anadolu Efes maçlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir