30 Eylül Çarşamba 2020
Ana Sayfa / Gündem / 30 Ağustos Resepsiyonu 2019

30 Ağustos Resepsiyonu 2019

30 Ağustos Zafer bayramı resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan “Coğrafyamızın dört bir yanında verdiğimiz mücadele Türkiye’nin haklarını savunmak içindir” açıklamasında bulundu.
Resepsiyon  Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşti. Resepsiyonda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan;  “Bugün Irak’ta, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve coğrafyamızın dört bir yanında verdiğimiz mücadelenin tek bir gayesi bulunuyor. Bu gaye; öncelikle Türkiye’nin haklarını savunmak, bunun yanında dost ve kardeş halkların güvenliklerini de temin etmektir.” açıklamasında bulundu.

30 Ağustos resepsiyonu
30 Ağustos resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehitlerimiz için ise şu açıklamalarda bulundu; “30 Ağustos’un arkasında gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri var. Milletimize bu zaferi armağan eden İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman ordumuzun askerlerini rahmetle yâd ediyorum. Hep söylediğimiz gibi, bizim kimsenin tek karış toprağında gözümüz yoktur. Ama bizim kendi topraklarımıza dikilen gözlere, egemenlik haklarımıza uzanan ellere, istiklalimize ve istikbalimize yönelen tehditlere de en küçük bir tahammülümüz olamaz.”

30 Ağustos resepsiyonu
30 Ağustos resepsiyonu

Son zamanlarda farklı kesimler ve muhalefet tarafından eleştirilen sınır dışı operasyonlarla ilgili açıklamaları ise şöyle; “Bugün Irak’ta, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve coğrafyamızın dört bir yanında verdiğimiz mücadelenin tek bir gayesi bulunuyor. Bu gaye; öncelikle Türkiye’nin haklarını savunmak, bunun yanında dost ve kardeş halkların güvenliklerini de temin etmektir. Bizim milletimiz tarih boyunca hep büyük hayallerin, hedeflerin peşinde koşmuş, bunun için gece gündüz mücadele etmiştir. Bu sayede binlerce yıldır yaşadığımız her coğrafyada hürriyetimizi korumayı, milletimizin onurunu en üstte tutmayı başardık.”

30 Ağustos resepsiyonu
30 Ağustos resepsiyonu

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Note 20 İncelemesi

Teardowns of Samsung’s Galaxy Note 20 have found that some have graphite cooling systems, while others …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir