Ana Sayfa / Siyaset / Akşener ve Karamollaoğlu’nun Erken Seçim Açıklaması

Akşener ve Karamollaoğlu’nun Erken Seçim Açıklaması

DHA’nın haberine göre Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türkiye’nin geleceği İçin Lider Ziyaretleri kapsamında bir araya geldi. İki parttinin lideri İYİ Parti Genel Merkezi’nde buluştu.  Akşener, Karamollaoğlu’nu makam odasının önünde karşıladı. Basın mensuplarına el sıkışarak poz veren iki lider, makam odasına geçerek görüşmelere başladı.

Erken Seçim İhtimaline Karşı Görüşmeleri Hızlandırdılar

İkilinin görüşmesi sırasında Akşener’in “Biz böyle hızlı görüşmeye başlarsak seçim gelir yalnız” şeklindeki açıklamaları gülüşmelere sebep oldu. Karamollaoğlu’nun açıklaması ise zıt yönde oldu: ” Ben birkaç sene seçim beklemiyorum.” dedi. Akşener de bunun üzerine erken seçim beklemediğini söyledi.

Akşener ve Karamollaoğlu Görüşmesi 2 Saat Sürdü

İkilinin görüşmesi tam iki saat sürdü.   Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Akşener, “Türkiye’nin meselelerine, problemlerine ve fırsatlarına dair bir sohbet gerçekleştirdik. Daha sık görüşmeyi kararlaştırdık” dedi.

Karamollaoğlu ise, “Çok faydalandığım bir görüşme oldu. Ülkemizin ve bölgemizin meseleleri hatta dünya ile bir takım endişelerimiz var. Bunların bertaraf edilebilmesi için de bizim üzerimize siyasiler olarak bazı sorumluluklar düşüyor. Bu konuda çok genişçe bir sohbetimiz oldu” şeklinde konuştu.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

AK Parti’nin Yerel Yönetimler Yasa Taslağı Cumhurbaşkanı’na Sunulacak

AK Parti, bir süredir gündemde olan yerel yönetimler yasa taslağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle …

Bir cevap yazın