Ana Sayfa / Manşet / Belgeselle direniyorlar

Belgeselle direniyorlar

Ege Üniversitesi İletişim Topluluğu’nca düzenlenen Ege Belgesel Film Günleri, 9. kez konuklarını ağırlıyor. EÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu ile İzmir Sanat’ta yarın başlayacak gösterimler, 15 Mayıs’a dek sürecek. Belgesel film günlerinde bu yıl Sedef Düğme, Kan Kardeşler, SessizliğinBakışı gibi çalışmalar öne çıkıyor. Belgesel ve gösterimlerle ilgili ayrıntılı bilgi egebelgesel.com adresinden alınabilir.

Etkinliği düzenleyen topluluktan yapılan açıklamada, “yasaklara belgesellerle direniyoruz” denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:“Yasakların; yaşamanın önüne geçtiği bir dönemde neden nefes aldığımıza ve almamız gerektiğine, anılarımıza, vicdanlarımıza, göremediklerimize, dokunamadıklarımıza, fark etmemiz gerekenlere ulaşacağımız belgeseller ile buluşmak için tekrar bir araya geliyoruz. Yasakların arttığı bu dönemde belgesellere dört elle sarılıyoruz. Şiddet ortamının ve yasakların sıradanlaşmasına karşı belgesellerimizle direniyoruz. Üniversitede yasakların üzerinden 1 yıl geçti. Yeni yasaklar ilan edildi, öğrencilerin rutinlerinde karşılaştıkları yasaklar normalleştirildi,erkek öğrencilerin kampüs alanında bulunabileceği giriş-çıkış sürelerine kadar kısıtlama getirildi, hangi öğrencinin hangi etkinliğe girip giremeyeceğine karar vermek istendi. Tüm bu getirilen yasaklar için geçen sene söylediğimizi yine söylüyoruz üniversite tüm bu etkinliklerin ve katılımların varlığıyla bir eğitim ortamıdır ve bir üniversitenin devamlılığı ancak bu alanların özgürlüğü ile sağlanabilir.”

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

TBMM Gündemi Belli Oldu

Meclisin İlk Gündem Maddesi Belli Oldu!

11’inci Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yargı sisteminde yaşanan değişimleri ve yenilikleri anlattı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir