8 Şubat Çarşamba 2023
Ana Sayfa / Eğitim / Cerrahpaşa Rektöründen Eğitime 20 Gün Ara Duyurusu

Cerrahpaşa Rektöründen Eğitime 20 Gün Ara Duyurusu

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Aydın, deprem dolayısıyla eğitime ara duyurusu yaptı. Depremde hasar gören üniversite binaları için tahliye kararı verildi. Depremde hasar gören Avcılar’daki İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi binası ile Bakırköy Yerleşkesi’ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi binası tahliye ediliyor. Ayrıca Avcılar yerleşkesindeki yurt binaları da 3 gün içinde boşaltılacak. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın “Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Veterinerlik Meslek Yüksek Okulu faaliyetlerine 22 Ekim’e kadar ara verilmiştir” dedi.
İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde bulunan Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi’nde deprem sonrası yapılan incelemelerde hasar tespit edildi.

Binanın bodrum katındaki kolonların demirlerinde korozyon tespit edilirken, binanın boşaltılması kararlaştırıldı. Kararın ardından bu sabah saatlerinde üniversiteye gelen ekipler, tahliye işlemlerini başlattı.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Bakırköy Yerleşkemizde yer alan Sağlık Bilimleri Fakültesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2-22 Ekim 2019 tarihleri arasında ara verilmesine ve bu süre zarfında Bakırköy Yerleşkesindeki Fakülte binasının tahliye edilerek yeni binaları inşa edilinceye kadar Büyükçekmece Yerleşkesine taşınmasına karar verilmiştir.” dedi.

Durum değerlendirmesi yapan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın “Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Veterinerlik Meslek Yüksek Okulu faaliyetlerine 22 Ekim’e kadar ara verilmiştir” dedi. Ayrıca Avcılar kampüsündeki yurt binalarının da deprem hasarı nedeniyle 6 Ekim’e kadar tahliye edileceği açıklandı.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

KYK Borçları Siliniyor Mu?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun öğrenciler için geri ödemeli olarak verdiği borçlar silinecek mi sorusu, son …

Bir cevap yazın