30 Eylül Çarşamba 2020
Ana Sayfa / Ekonomi / Dolar Dün Gece Anı Yükselişe Geçti

Dolar Dün Gece Anı Yükselişe Geçti

Dolar/TL paritesi Dün Gece Sarsıldı!

Dolar gece 6.40’a kadar yükseldi.

Dolar gece saatlerinde 6.38’i görürken daha yükselip yükselmeyeceği merak konusu oldu. Dolar TL karşısında şuanda 5.81’den işlem görmektedir. Dolar kaç TL’ye kadar yükselir ?

Dolar Ne Kadar Yükselir ?
TL Dolar karşısında gece değer kaybederken sabah saatlerinde TL, Dolar karşısında değer kazanmaya başladı ve 5.81’den işlem göremeye başladı. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının ise anlaşmaya bağlanması beklenmektedir. Hafta sonunu Pazartesi gününe bağlayan gece saat 1.30 sıralarında Asya piyasalarının ilk gününe başlamasının hemen ardından Dolar birden yükselişe geçti ve 6,38 seviyelerine kadar yükseldi. Daha sonra tekrar düşüş trendine giren Dolar, sabah saatlerinden itibaren 5,80 bandında sabitlendi. Piyasayı takip eden analistler, Türk Lirasının ABD Doları karşısında hızla değer kaybetmeye başlamasında Türk Lirasında sert harekete yol açacak herhangi bir yeni gelişme olmadığını söylüyorlar. Türk Lirası’nın ABD Doları karşısında birkaç dakika içerisinde değer kaybedip yine sadece birkaç dakikada Asya piyasalarının açılışındaki seviyelerine gelmesi piyasa terminolojisinde ‘Flash Crash’ (bir varlığın fiyatlamasında dalgalanmanın çok kısa süre içerisinde hızla artması) olarak adlandırılan fiyatlama hareketleriyle benzerlik gösteriyor.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

ABD vurdu! En az 40 Esed askeri öldü

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyrizor’a bağlı Ebu Kemal beldesi kırsalındaki rejim güçleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir