Ana Sayfa / Dünya / Hasip Kaplan’dan Maltepe mitingi için PKK sloganı

Hasip Kaplan’dan Maltepe mitingi için PKK sloganı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, vatan hainliğinden tutuklanan CHP’li vekil Enis Berberoğlu için başlattığı ve Ankara’dan İstanbul’a kadar devam eden yürüyüşü dünkü Maltepe mitingiyle birlikte son bulmuştu.

TERÖRİSTLERE ÖZGÜRLÜK!

Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü sırasında da defalarca sözü edilen ve yürüyüşün amacının yalnızca Enis Berberoğlu üzerindeki özgürlük talepleriyle sınırlı kalmaması gerektiği, HDP lideri Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ı da kapsaması gerektiği önerileri sürekli dile getirildi.

HDP’LİLER KILIÇDAROĞLU’YLA YÜRÜMÜŞTÜ

HDP’liler de yürüyüşün 3. haftasında CHP liderine destek olma kararı aldı ve Ahmet Türkile Celal Doğan gibi HDP’nin önde gelen isimleri de sembolik olarak Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne eşlik etti.

HASİP KAPLAN’DAN PKK SLOGANI: BİJİ MALTEPE RUHU

Yine bir başka HDP’li Hasip Kaplan, dünkü Maltepe mitinginin ardından bir tweet attı. Asker kılığına girmiş FETÖ’cü teröristlerin katliamlarına maruz kalarak, 250 şehidi toprağa vererek oluşturulan Yenikapı ruhunun öldüğünü iddia eden Kaplan, PKK’lıların attığı sloganla Maltepe mitingini birleştirerek “Biji Maltepe ruhu” sloganları attı.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Irak Yine Karıştı! Bağdat ve Üç Şehirde Sokağa Çıkma Yasağı!

Irak yine karıştı. Irak’ta olaylar büyüyor. İlk alınan haberlerde ölü sayısı 19’ken ölü sayısının giderek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir