29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana Sayfa / Gündem / İran Cumhurbaşkanı Ruhani Ankara’da

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Ankara’da

Yakın zamanda düzenlenecek olan Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi’ne katılmak üzere, İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Ankara’ya geldi. Beraberindeki heyet ile Ankara’ya gelen Hasan Ruhani, saat 20.40 sularında Esenboğa Havalimanı’ndaydı. Hasan Ruhani’yi Esenboğa Havalima’nında valilik ve belediye yetkileri karşıladı. Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Derya Örs ve İran’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Farazmand da, Ruhani’yi karşılayanlar arasında yer alıyordu.

Üçlü Zirve Toplantısı Ankara’da Yapılacak

“Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde yapılacak. Zirveye İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılım sağlayacağı biliyor.  Zirve, yarın Ankara’da düzenlenecek.

Üçlü Zirvede Hangi Konular Ele Alınacak?

İletişim Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada, Astana formatında Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı’na ilişkin olarak, “İdlib başta olmak üzere, Suriye’deki gelişmelerin değerlendirilmesi, çatışma ortamının sona erdirilmesi, mültecilerin gönüllü geri dönüşleri için gereken şartların temini ile kalıcı bir siyasi çözümün tesisi amacıyla gelecek dönemde atılacak müşterek adımların istişare edilmesinin amaçlandığı” bilgileri yer alıyordu.. Erdoğan, Putin ve Ruhani’nin, zirve vesilesiyle ikili görüşmeler yaparak ikili ilişkileri, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele alması da öngörülenler arasında yer alıyor.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Note 20 İncelemesi

Teardowns of Samsung’s Galaxy Note 20 have found that some have graphite cooling systems, while others …

Bir cevap yazın