30 Kasım Çarşamba 2022
Ana Sayfa / Gündem / İstanbul’da 4,6 Büyüklüğünde Deprem!

İstanbul’da 4,6 Büyüklüğünde Deprem!

24 Eylül 2019 Saat 11:01 sularında İstanbul ve çevre illerde 4,6 büyüklüğünde deprem oldu. Kandilli’den yapılan açıklamada depremin Marmara Denizi Silivri açıklarında 4,7 büyüklüğünde meydana geldiği açıklandı. AFAD’ın yaptığı açıklamada ise İstanbul Silivri depreminin büyüklüğü 4,6 olarak veriliyor. Depremin ardından Marmara Denizi’nde en büyüğü 2.1 olan çok sayıda artçı sarsıntının meydana geldiği bilgisine ulaşılıyor. İstanbul ve çevre illerde hissedilen yerin 5,36 kilometre derininde oluşan depremin en yakın yerleşim birimi olan Silivri’ye bağlı Muratköy’e uzaklığının 20 kilometre 52 metre olduğu biliniyor. Öte yandan uzmanlar da depremle ilgili gelen son dakika verilerine göre televizyonların canlı yayınlarında dikkat çeken yorumlarda bulundular. Prof. Dr. Okan Tüysüz İstanbul’da yaşanan depremle ilgili olarak, ”Genellikle arkasından biraz daha küçük depremler olup sönümlenmesi gerekir. Burası korkutan bir bölge. Çok fazla büyük bir deprem işaretçisi olarak değerlendirmek mümkün değil.” dedi.

Depremin çevre illerde de hissedildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Depremin yerin 5,36 kilometre derininde oluştuğu ve depreme en yakın yerleşim birimi olan Silivri’ye bağlı Muratköy’e uzaklığının 20 kilometre 52 metre olduğu belirlendi.

Türk Kızılay da Twitter’da yaptığı paylaşımda “İstanbul Silivri’de meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir.” denildi.

VALİLİĞİN İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI

İstanbul Valiliği Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye göre; Marmara Denizi Silivri Marmara Ereğlisi açıklarında, bugün saat 11.00’de 4.6 Mw şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrasında ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Note 20 İncelemesi

Teardowns of Samsung’s Galaxy Note 20 have found that some have graphite cooling systems, while others …

Bir cevap yazın