29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana Sayfa / Gündem / İstanbul’da Panik Yaratan Deprem

İstanbul’da Panik Yaratan Deprem

26 Eylül saat 14.00 sularında, İstanbulluları ayağa kaldıran bir deprem meydana geldi. AFAD tarafından depremin büyüklüğü 5,8 olarak açıklanırken, Kandilli Rasathanesi’nin resmi sitesinde, depremin büyüklüğü 5,7 olarak belirtildi. Silivri Açıkları – İstanbul merkezli deprem, vatandaşta büyük panik yarattı. Halk sokaklara dökülürken okullar, tatil edildi. Depremin meydana geldiği derinlik ise 6,99 olarak açıklandı.

5,7’yi Arttı Sarsıntılar İzledi!

İstanbul’da saat 14:00’daki 5,8’lik depremin ardından bir deprem daha meydana geldi. İstanbul’da korkutan depremin ardından 4,1 ve 3,1’lik 2 artçı sarsıntı daha meydana geldi.

Son olarak İstanbul’da meydana gelen 4. artçı sarsıntı ise 3,2 olarak belirlendi. AFAD Başkanı ve Kızılay Başkanı İstanbul’daki depremler hakkında açıklama yaptı. Kızılay Başkanı, “Artçılar sürebilir, hasarlı evlere girmeyin” şeklinde ifadelerde bulunurken, AFAD Başkanı da hasarlı evlere girilmemesi şeklinde uyarıda bulundu.

İstanbul’un Silivri ilçesi açıklarında saat 10.32’de 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD tarafından gelen son dakika bilgisine göre, İstanbul Silivri açıklarında 3.6 büyüklüğünde bir deprem oldu. Marmara Denizi açıklarında yerin 7.78 km derinliğinde gerçekleşen depreme ilişkin can ve mal kaybı bilgisi bulunmuyor.

.

İstanbul Depreminin Ardından Okullar Tatil

Depremin ardından İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. İstanbul’da okullar tatil edildi. İstanbul’un yanı sıra çevre iller olan Bursa ve Kocaeli’de de okullar 26 Eylül 2019’da tatil.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Note 20 İncelemesi

Teardowns of Samsung’s Galaxy Note 20 have found that some have graphite cooling systems, while others …

Bir cevap yazın