Ana Sayfa / Magazin / Kıvanç Tatlıtuğ – Hakim Fotoğrafının Hikayesi

Kıvanç Tatlıtuğ – Hakim Fotoğrafının Hikayesi

Son zamanlarda oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un sahte fatura kullandığı iddiası ile yargılandığı ve hakim karşısına çıktığı biliniyordu. Vergi usul kanununa muhalefet suçundan 10 yıla kadar hapis istemi bulunan oyuncu, geçtiğimiz Perşembe günü yargı karşısına çıkmıştı.

Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde avukatı Yalçın Kavak ile birlikte hakim karşısına çıkan Tatlıtuğ, mali müşaviri Erdal Doğan’ın sahte fatura kestiğini bilmediğini belirterek, yapılandırma kanunu kapsamında da 900 bin lira vergi borcu ödediğini söyledi. Ünlü oyuncu, “Mağdur edildik, milletimiz mağdur oldu” dedi.

Duruşma Kararı Ertelendi

Mahkeme, Tatlıtuğ’un mali müşaviri Erdal Doğan hakkında herhangi bir vergi suçu işlediğine dair soruşturma ve dava açılıp açılmadığını, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sorulmasına karar vererek, gelen cevaba göre dosyaların istenmesine karar verdi.

Saat 11.15 sıralarında duruşma sona erdi. Bu esnada Tatlıtuğ’un 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktığını duyan, 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görevli kadın hakim S.U., hemen bitişiğindeki salondan çıkan Tatlıtuğ’u duruşma salonuna davet etti. Tatlıtuğ ile hatıra amaçlı fotoğraf çektiren hakime S.U. daha sonra sanatçıya “Geçmis olsun” diyerek uğurladı.

Hakime S.U’nun Kıvanç Tatlıtuğ ile çektiği fotoğrafı paylaşması ile birlikte sosyal medya birbirine girdi. Tepkiler beraberinde çığ gibi büyüdü.

Hakime S.U.’nun yakın çevresine “Çok üzgünüm. Sadece hatıra amaçlı bir fotoğraf çektirdim. Dosyaya bakan ben olsam asla böyle bir fotoğraf çektirmezdim” dediği öğrenildi.

Anadolu Adliyesi’ndeki görevine geçtiğimiz ay başlayan Hakime S.U.’nun yaşanan olayın ardından mazeret iznine çıktığı öğrenildi.
HSK İNCELEME BAŞLATTI

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz da konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu ‘poz’ için inceleme başlatıldığını duyurdu. Yılmaz bilgilendirme açıklamasında “Hakim ve film yıldızının sosyal medyada yer alan fotoğraf üzerine başlatılan incelemede ilk saptanan resmi gerçek, ilgilinin yargılandığı mahkemenin 13. Asliye Ceza Mahkemesi olup, fotoğrafta yer alan hakimin 12. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi olduğudur. İnceleme tamamlanınca söz konusu eylemin disiplin cezası gerektirir boyutta olup olmadığı tartışılıp, 6.3.2019 tarihli HSK genel kurulunda kabul edilen ve 11.3.2019 tarihinde kamuoyuna açıklanan Yargı Etiği Bildirgesinde kabul edilen ilkeler kapsamında da değerlendirme yapılacaktır” ifadelerine yer verdi. Dava ile ilgili süreç devam ediyor.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Seranay Sarıkaya’dan Alice Müzikali Açıklaması

Serenay Sarıkaya, “Alice Müzikali”ndeki rol arkadaşı İbrahim Selim’in Zorlu PSM’nin YouTube kanalında yayınlanan “Bu Gece” …

Bir cevap yazın