29 Mayıs Pazartesi 2023
Ana Sayfa / Teknoloji / Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtımı Yapıldı

Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtımı Yapıldı

Xiaomi Mi Mix Alpha’nın tanıtımı yapıldı. Çin merkezli telefon üreticisinin yeni akıllı telefon modeli, ilgilileriyle buluştu. Xiaomi Mi Mix Alpha birçok yeni özelliği de beraberinde getiriyor.

Son dönemin en çok merak edilen ve merakla beklenen telefon modellerinden olan Mi Mix Alpha’da ekran paneli cihazın etrafını dolaşıp arka kameranın altında buluşuyor. Tasarım avantajıyla öne çıkan model, cihazın arkasına uzanan ekran bölümünde ayrı, kenar bölümlerinde ayrı ayrı uygulamalar ve görevler gerçekleştirmeye imkan tanıyor.

Cihazdaki fiziksel tuşlar, ses ya da ekran kilidi için artık gerekli değil. Yeni modelde dokunuşlar yeterli oluyor. Ekranın altındaki çerçeve kalınlığı ise sadece 2,15 olarak, alıcılarını sevindiriyor. Ekran gövde oranı neredeyse %100’e ulaşıyor.

Ayrıca cihazda bir ön kamera yok, zira arkasını çevirip ekranda kendinizi görmeniz mümkün oluyor. Dolayısıyla tüm çekimleriniz tek bir kamera modülüne emanet ediliyor.
Ekran konusunda sınırları aşan firma, Mi Mix Alpha için 108 MP’lik kamera donanımı kullandı. Cihazın fotoğraf becerilerine dair daha önce sızıntılar yapılmış, çözünürlük konusunda vadedecekleri heyecan uyandırmıştı.
108 MP’lik bu sensör, Samsung tarafından üretilen ISOCELL Bright serisinin HMX modeli. Yani son dönemde kamera ve sensör alanında yapılan tüm geliştirmelere sahip. Bu kamera ile çekilen bir fotoğrafın çözünürlüğü 12.032 x 9.024 piksel, boyutu ise yaklaşık 40 MB oluyor.
Bu arada 108 MP’lik kamera arkada yalnız değil. Kendisine farklı görevler için eşlik eden 16 MP’lik bir geniş açılı kamera , 12 MP’lik bir de telefoto kamera bulunuyor. Böylece 3’lü ve son derece yüksek çözünürlüklü bir kamera donanımıyla karşılaşıyoruz.


Xiaomi’nin yeni modelinde özellikler can alıcı özelliklere sahip olsa da batarya biraz yetersiz gelebilir. Sadece 4050 mAh gücüne sahip bataryasıyla karşımıza çıkıyor. Büyük bir ekran ve yüksek çözünürlüklü kamerası, Xiaomi’nizi birden fazla şarj etmenize neden olabilir.

Hakkında Ali Deniz

Ali Deniz, siyaset, eğitim ve teknoloji alanlarında yıllarca köse editörlüğü yapmış bir haber editörüdür.

Bunları Kontrol Edebilirsin

Netflix Türkiye’den Ne Kadar Kazanıyor?

Son yılların popüler dizi ve sinema platformlarından olan Netflix, internet üzerinden gerçek zamanlı yayın akışı …

Bir cevap yazın